La Casa Nova nábytek - www.LaCasaNova.cz / www.LCN-nabytek.cz


lacasanova


Nákupní košík

obsahuje 0 položek


 

Informace o materiálechInformace o materiálech, které najdete v naší nabídce:

Ratan


V současné době máme v nabídce tyto produkty z přírodního ratanu:Přírodní ratan


Název ratan je pojmenování až pro 600 druhů palem z kmenu Calameae. Rostliny rostou především v Asii, Africe a Austrálii. Rozdíl „ratanů“ oproti ostatním palmám je mimo jiné v tloušťce kmenu, který má průměr pouze 2 až 5 centimetrů. Ratan taktéž není strom, ale ve většině případů plazivá rostlina.ratan

Jaký je rozdíl mezi ratanem a bambusem? Ratan není schopen stát, vždy potřebuje podpěru. Kmen (stonek) ratanu není skládaný z částí jako v případě bambusu, ale jedná se o měkký stonek.


ratan

Přírodní ratan

Ratan se používá převážně pouze k výrobě nábytku. Výhodou ratanu oproti bambusu v nábytkářství je měkký a úzký stonek. Ratan umožňuje vytvářet menší a sofistikovanější tvary oproti bambusu. Dále se zužitkovávala červená pryskyřice z některých druhů ratanu pod názvem „dračí krev“ pro medicínu a výrobu kalafuny na smyčce. Velmi často se ratan také používá jako materiál pro bicí nástroje.


Kubu ratan


Druhým ratanem, který naleznete je Kubu ratan. Jeho hlavní devizou širší proutí a šedá barva. V nabídce máme i barvenou variantu.
kubu ratan

Kubu ratan
Nabízíme:

Ratanový nábytek

Nábytek z ratanu

Pohovky z ratanu

Sedací soupravy z ratanu

Křesla z ratanu

Sedačky z ratanu

Nábytek ratan

Sedací soupravy ratan

Pohovky ratan


Nacházíte se v sekci: Informace o materiálu ratan

TOPlist