ohniště Kadai

ratanový zahradní nábytek
English (Angličtina) | Česky (Czech)
ratanový nábytek


Nákupní košík

obsahuje 0 položek


 

akcni nabidka doprodej novinky aktualityreference

Odkazy:
Venkovní ohniště Kadai je skvělým řešením


Kadai Grilování je celosvětový fenomén. Griluje se na všech kontinentech, bez ohledu na místní stravovací návyky a tradice. Grilují milovníci masa, ale i vegetariáni, grilují židé, Arabové, Asiaté i černoši, prostě grilování je součástí života. Psychologové tvrdí, že obliba grilování souvisí s vrozenou touhou člověka být blízko ohně, vidět plameny, cítit vůni pečeného masa a pečené zeleniny. Nejlepším „návratem do minulosti“ je dobré venkovní ohniště. Jsou s ním ale spojeny problémy a rizika. Ohniště ničí trávník, nelze použít na terasách, kolem ohniště je mnoho nepořádku. Na to všechno myslel Brit Christo Mc Kinnon, když vymýšlel dokonalé zahradní ohniště Kadai Firebowls™.
Přidáno dne: 21.02.2013
Autor: Jan Papež
Informace
Kadai Firebowls™ jsou původní tradiční mísy Kadai na vaření, které byly používány po staletí v Indii. Kadai v Indii představuje jednu celou gastro kulturu. Díky své velikosti - od 60 cm do 180 cm, se hojně využívaly a stále využívají na svatbách a festivalech, kde se z nich velmi jednoduše obslouží velké množství lidí. Společně uvařit vynikající jídlo, společně jej konzumovat – okolo mís Kadai se skvěle udržuje soužití komunit.
Před 10 lety Christo McKinnon z Anglie zjistil, že mísy Kadai jsou díky svému kulatému tvaru také fantastické k použití jako mísy na oheň a ke grilování, jako venkovní ohniště. Stačí přidat grilovací mřížku a rázem vznikne nejspolečenštější zahradní gril, který byl kdy vymyšlen a kolem kterého můžou všichni hosté vařit společně. Základní poslání indických mís Kadai je plně zachováno – okolo grilovacího ohniště se perfektně stmeluje společnost.
Po hostině grilovací mřížku vyjměte, do mísy dejte dřevo a máte velmi stylové zahradní ohniště, u kterého si užijete pohled na plápolající oheň a jeho teplo dlouho do noci a přitom můžete zůstat sedět klidně na terase. Původní Kadai jsou staré přes 100let a vyráběly se ze silných nýtovaných plechů. Dnes jsou recyklované a vyráběné ze starých ropných sudů, ale stále nýtovaných tradičním způsobem. Vše je o ruční práci. Výrobce nejprve rozklepe plech sudu na plechový plát, který pak zpětně vytvaruje do podoby mísy Kadai. Plechové pláty jsou spojovány železnými nýty a mísa je navíc zpevněna dalšími kovovými prvky.
Nabízí se ve třech velikostech s průměrem 60 cm (ideální pro 4 až 6 osob), 70cm (ideální pro 7 až 9 osob) a 80 cm (pohodlné pro 10 ale i více osob). Všechny recyklované ohniště Kadai jsou také vybaveny jedinečným filtračním systémem, který chytře odděluje popel a dešťovou vodu, což umožňuje bezúdržbové grilování, které vydrží léta.


Každé ohniště Kadai je dodáváno se stojanem dle výběru, grilovací mřížkou, kleštěmi a drátěným kartáčem. V nabídce také naleznete mnoho příslušenství včetně unikátního výrobníku dřevěné uhlí, který vyhrál ocenění „Výrobek Roku“ v slavné londýnské „Chelsea Flower Show“ a byl zakoupen osobně manželem královny Alžběty II., princem Philipem.Starší příspěvky
Grinda - ostrov inspirace
Matilda Lindblom
KVALITNÍ ČESKÝ NÁBYTEK TODUS
Josef Frank
Falsterbo – ikona švédské pobřežní dovolené
Stavebnicové sedací soupravy
Jak udržovat a ošetřovat altány a slunečníky
Jak chránit sedáky zahradního nábytku před deštěm?
NEBOJTE SE DEŠTĚ - VYUŽIJTE LOTOSOVÝ EFEKT !!!!
Proběhl úspěšný veletrh zahradního nábytku a představení křesla The Bounce.
Zahradní nábytek aneb jak vytvořit kvalitní zahrádku u kavárny nebo restaurace
Veletrh zahradního nábytku
Veletrh For Interior 2011
Cena za design Tendence 2011
For Interior 2011
Tendence 2011
Úspěšná Země živitelka
Najdete nás na veletrhu Země živitelka 2011
Jak vybírat nábytek k sauně
Houpací síť z Otavala – dotek starých indiánských říší.
Nábytek z banánového listu je zajímavá alternativa
Není umělý ratan jako umělý ratan aneb : Jak vybírat nábytek z umělého ratanu a nenaletět ?
Cena za nejlepší design zahradního nábytku pro USA a Kanadu
Letní pohoda v houpací síti
Home Resort - nový koncept zahradního nábytku
Absolutní novinka ve výpletech z umělého ratanu
Sedací souprava DENIA – možnost vytvořit si svou vlastní sestavu
Tap&Go - převrat v pokládání podlah
10 důvodů proč použít bambusovou podlahu z kolekce La Casa Nova