ohniště Kadai

ratanový zahradní nábytek
English (Angličtina) | Česky (Czech)
ratanový nábytek


Nákupní košík

obsahuje 0 položek


 

akcni nabidka doprodej novinky aktualityreference

Odkazy:
Zahradní nábytek aneb jak vytvořit kvalitní zahrádku u kavárny nebo restaurace


Venkovní posezení u restaurace nebo kavárny je výkladní skříní podniku, „živým billboardem“. Zvlášť, když je vybudována promyšleně a s citem pro místo, na kterém se nachází a efektivně ve vztahu k provozu restaurace a kavárny. V kolekci našeho venkovního zahradního nábytku najdete nejen židle, křesílka a křesla, stoly, stolové desky a nohy ke stolům, ale i sestavy sedaček z umělého ratanu vhodné do kaváren a zahrádek.

Přidáno dne: 28.02.2012
Autor: La Casa Nova
Informace
Jak vybírat venkovní stoly?
V první řadě je třeba si uvědomit, zda je zahrádka chráněna proti dešti. Pokud je zahrádka chráněna proti přímému dešti, je výběr stolů mnohem širší. Některé povrchy totiž snesou vysokou vlhkost, ale ne přímý déšť po delší dobu. Další důležitou otázkou je, zda se zahradní nábytek bude denně uklízet, či zda bude po celou dobu provozování zahrádky instalován na místě. Pokud se musí denně uklízet, je nutné volit stoly, které se dají snadno přenášet, nehrozí oddělení nohou od desek a dají se nějakým rozumným způsobem stohovat, aby nezabíraly příliš skladového místa. Je dobré si také uvědomit, zda budete stoly nechávat bez ubrusů nebo je budete „oblékat“. Pokud budete využívat přímo desky stolů, je třeba myslet na pohodlnou údržbu během dne – není vhodné vybírat stoly se škvírami, nerovným povrchem apod. V neposlední řadě je nutné promyslet velmi pečlivě rozměr stolu a tvar desky.

Pro kavárenský provoz je vhodné uvažovat především o sezení pro dva a o možnosti spojování takového sezení v případě, že přijde více hostů. Kavárny jsou místem k popovídání si a lidé by měli mít pocit soukromí. Malá deska stolu se dvěma židlemi, křesílky nebo křesly takový pocit bezesporu vytvoří. Vhodná je i naše lavička „Love seat“ ze série Dynasty.

U pizzerií a restaurací je ale nutné o celé věci uvažovat trochu jinak. Mnohokrát se stává, že se při vybavování zahrádky podlehne snaze umístit na zahrádku co nejvíce míst a zvolí se nedostatečně velká stolová deska. Hosté a personál pak nemají dost místa na talíře, nápoje a další nezbytné věci a z pohody na zahrádce se pak stává trápení pro všechny. Důležité je i myslet na variabilnost prostoru – doporučujeme mít k dispozici různě velké stoly, aby bylo možné vyjít vstříc různým potřebám zákazníků.

Jak vybírat nohy (stolové podnože)?
Stejně jako stolové desky jsou i nohy (podnože) stolů velmi důležité. Nejen pro estetiku a stabilitu stolů, ale i pro jejich případné stěhování, stohování apod. Těžké litinové nohy sice vypadají dobře a bezvadně slouží na zahrádkách, které jsou instalovány na celou sezónu. Pokud je ale musí personál denně uklízet, dříve nebo později je začne nenávidět. Jejich váha a tvrdost při manipulaci ohrožuje desky stolů, kdy často dochází k poškození. Hliníkové nohy jsou sice dražší, ale pro zahrádky, které se musí denně uklízet, jsou mnohem vhodnější.

Jak vybírat židle, křesílka a křesla?
Pokud se musí židle denně uklízet, je nezbytné promyslet jejich stohovatelnost, jednoduchost manipulace a ochranu proti poškození při stohování. Vždy je třeba myslet na to, že židle, křesílko či křeslo musí být pohodlné na sezení, musí být z materiálu, který neohrožuje oděvy, je odolný proti povětrnostním podmínkám a je jednoduchý pro údržbu. Nikdo si rád nesedne na místo, které je poškozené, nebo vybadá ušmudlaně. Proto doporučujeme pracovat velmi opatrně s různými sedáky, pokud se nedají prát a s lacinými plasty, které velmi rychle vypadají špinavě a poškozeně. Při výběru hodně záleží na koncepci provozu. Pokud jde o co nejrychlejší obrat zákazníků, je třeba zvolit židle, které neumožní se příliš pohodlně uvelebit a naopak pokud jde o dosažení celkové pohody a udržení zákazníka na delší dobu, doporučujeme křesílka a křesla. Vždy je nutné myslet i na pohodlí personálu, který bude stoly obsluhovat a vždy musí zbývat dost místa pro jejich pohyb u stolů a mezi stoly. Pokud zvolíme příliš robustní křesílka a křesla a nemáte dost prostoru, bude personál trpět a doba obsluhy se zbytečně prodlouží.

Jsou pro zahrádky vhodné zahradní sedací sestavy?
Zahradní sedací soupravy jsou stále populárnější, především v přímořských zemích nebo na místech s výborným výhledem. Pokud je koncept provozovny zaměřený na udržení zákazníka, pak jsou zahradní sestavy velmi vhodné. Je ale třeba dbát na několik podmínek. Především jde soulad výšky sedací soupravy a stolu. Pokud se nepodaří tohoto souladu docílit, je lepší se sedací soupravy vzdát, protože se zákazník nebude cítit dobře. Především tam, kde se i podává jídlo. Najít kompromis mezi sezením a „povalováním se“ je velmi těžké a je nutné vše dopředu promyslet. Je také nutné velmi opatrně vybírat látky, ze kterých jsou ušity sedáky zahradní sedací sestavy. Jejich užitné vlastnosti musí odpovídat provozu kavárny nebo restaurace a navíc musí být připravené na používání venku.

Více výrobků najdete na webu společnosti La Casa Nova, spol. s r.o. http://www.lcn-nabytek.czStarší příspěvky
Veletrh zahradního nábytku
Veletrh For Interior 2011
Cena za design Tendence 2011
For Interior 2011
Tendence 2011
Úspěšná Země živitelka
Najdete nás na veletrhu Země živitelka 2011
Jak vybírat nábytek k sauně
Houpací síť z Otavala – dotek starých indiánských říší.
Nábytek z banánového listu je zajímavá alternativa
Není umělý ratan jako umělý ratan aneb : Jak vybírat nábytek z umělého ratanu a nenaletět ?
Cena za nejlepší design zahradního nábytku pro USA a Kanadu
Letní pohoda v houpací síti
Home Resort - nový koncept zahradního nábytku
Absolutní novinka ve výpletech z umělého ratanu
Sedací souprava DENIA – možnost vytvořit si svou vlastní sestavu
Tap&Go - převrat v pokládání podlah
10 důvodů proč použít bambusovou podlahu z kolekce La Casa Nova