ohniště Kadai

ratanový zahradní nábytek
English (Angličtina) | Česky (Czech)
ratanový nábytek


Nákupní košík

obsahuje 0 položek


 

akcni nabidka doprodej novinky aktualityreference





Odkazy:




Houpací síť z Otavala – dotek starých indiánských říší.


Starý indián na tradičním trhu v Otalao Ekvádorská provincie Imbabura překvapí každého svou úchvatnou krajinou. Majestátnost vulkánů Imbabura (4 630 n.m.), Cotacachi (4 995 n.m.) a Mojanda je dokreslena vulkanickými jezery, terasovitými políčky a typickou andskou krajinou. Nejznámější oblastí této provincie je bezesporu Otavalo s více než 50 000 obyvateli, většinou příslušníky indiánského kmene stejného jména. Vyhlášená lokalita výroby houpacích sítí.
Přidáno dne: 22.07.2011
Autor: Jan Papež
Informace
Drsná andská krajina po staletí formovala charakter tohoto kmene. Ačkoliv je písemně dochována historie až po roce 1540, kdy toto území zabrali Španělé, nepochybuje nikdo o tom, že zde prastará kultura existovala mnoho století před jejich příchodem. Ovlivněna mnoha velkými indiánskými říšemi, včetně té nejznámější, říše Inků, si přesto zachovala kultura Otavalo mnoho zcela originálních a specifických prvků. Ty se i dnes promítají do podoby keramiky, nástěnných koberců, ponč a světoznámých houpacích sítí tzv. hamak.
Řemeslné dovednosti se zde dědí z generace na generaci a jsou dodnes chápany jako obrovské bohatství v každé rodině. Děti vyrůstají vedle svých rodičů a již od útlého věku pozorují techniky zpracování keramiky, bižutérie, kovotepectví a hlavně tkalcovství. Naprosto přirozenou cestou tak vstřebávají nejlepší zkušenosti svých rodičů a navazují na generace svých předků. Takovou přirozenou zručnost už v Evropě budete hledat jen těžko.
Španělé po dobití této oblasti navázali na systém vybudovaný inckou říší, kde bylo běžné, že se celé vesnice věnovaly jednomu řemeslnému oboru a pracovaly ve prospěch rozsáhlé říše. Španělští obchodníci prodávali výrobky z Otavalo v peruánské Limě, Cuzcu a v bolivijském Potosi. Část produkce putovala i do samého Španělska.
Dnes najdete na trhu v Otavalu pravé plstěné klobouky „Panama“, vlněná ponča, krásně tkané ubrusy a stolní prostírání, nástěnné tkané obrazy z tradičními motivy a mnoho druhů a typů houpacích sítí – hamak.
Naštěstí pro indiány z Otavala se ani moderní společnosti nepodařilo zlomit tradiční výrobní systémy a postupy. Ačkoliv se více než 80% obyvatel této oblasti živí alespoň z části tradičními řemesly, nikdy zde nevznikly velké „továrny“ na suvenýry jako tomu bylo v jiných oblastech světa. Byla zachována úchvatná autentičnost, která s sebou nese ducha starých indiánských říší.
Společnost La Casa Nova se zařadila mezi několik evropských společností, které s pokorou a respektem přijaly zásadu, že většina ceny výrobku zůstává v rukách tvůrců, řemeslníků. Snažíme se tak podpořit pomoci zachovat tuto nádhernou lokalitu i pro příští generace.
Houpací síť utkaná indiány z oblasti Otavalo – střípek staré indiánské kultury ve vašich rukách.



Zajímavé odkazy
Designovy zahradni nabytek
Dovolená pro nejnáročnější
Největší český cestovatelský portál
Vybavení dětských pokojů


Starší příspěvky
Nábytek z banánového listu je zajímavá alternativa
Není umělý ratan jako umělý ratan aneb : Jak vybírat nábytek z umělého ratanu a nenaletět ?
Cena za nejlepší design zahradního nábytku pro USA a Kanadu
Letní pohoda v houpací síti
Home Resort - nový koncept zahradního nábytku
Absolutní novinka ve výpletech z umělého ratanu
Sedací souprava DENIA – možnost vytvořit si svou vlastní sestavu
Tap&Go - převrat v pokládání podlah
10 důvodů proč použít bambusovou podlahu z kolekce La Casa Nova