ohniště Kadai

ratanový zahradní nábytek
English (Angličtina) | Česky (Czech)
ratanový nábytek


Nákupní košík

obsahuje 0 položek


 

akcni nabidka doprodej novinky aktualityreference

Odkazy:
Není umělý ratan jako umělý ratan aneb : Jak vybírat nábytek z umělého ratanu a nenaletět ?


Obliba zahradního nábytku z umělého ratanu stoupá. Na trh přichází nábytek prostřednictvím specializovaných firem i prostředníctvím supermarketů a hobymarketů a stále aktuálnější je otázka : „Jak se v nabídce vyznat? Na co si dát při výběru a nákupu pozor? “

Přidáno dne: 21.07.2011
Autor: Jan Papež
Informace
„Stejně jako při nákupu každého jiného zboží je třeba užívat zdraví rozum a před nákupem se seznámit se základními pravidly výběru,“ radí Jan Papež ze společnosti La Casa Nova (www.lacasanova.cz) , která se na prodej nábytku z umělého ratanu specializuje.

V čem se tedy zásadně liší jednotlivé produkty ?
• Materiál konstrukce – nejlacinější nabídka má téměř vždy dřevěnou konstrukci. A ta je náchylná k plesnivění a její životnost je velmi omezená. O něco kvalitnější a dražší je ocelové konstrukce (různě povrchově upravená), ale i její životnost je omezená, nábytek z této konstrukce je většinou velmi těžký a vyžaduje i následnou údržbu. Nejkvalitnější a nejdražší je hliníková konstrukce, ale i u ní najdete odlišnosti u různých výrobců, především v síle hliníkových profilů.
• Materiál výpletu – na světě existuje několik výrobců výpletů a u některých z nich jde především o cenu, chybí např. UV filter, materiál velmi rychle oxiduje a praská, nevydrží trvalejší pnutí při častějším používání a mění barvu během krátké doby. Špičkoví výrobci (VIRO, REHAU) dbají především na dlouhou životnost a vynikající užitné volastnosti – materiál má UV filter, obsahuje látky, které brání oxidaci a a barevná stálost je téměř 100%. Tyto materiály mohou být až 3x dražší než materiály nejlevnější, ale rozhodně se do nich vyplatí investovat.
• Rozměry výrobků – u nejlacinější nabídky (především v supermarketech a hobymarketech) odpovídají rozměry zahradního nábytku z umělého ratanu spíše dětským pokojíkům, vše je podřízeno tomu, aby cena byla co nejatraktivnější. Je třeba dávat pozor při nákupu především po internetu, kde nejsou rozměry tolik patrné.
• Materiál potahové látky – u zahradního nábytku je nezbytné, aby potahová látka splňovala nejen estetické nároky, ale i užitné vlastnosti spojené s jeho užíváním. Pokud bude váš zahradní nábytek v zimní zahradě, nebo na terase kryté střechou a postranní stěnou, můžete se smířit s běžnou bavlněnou látkou ve směsi s polyamidem. Pokud ovšem bude na nábytek pršet a bude vystavený přímým povětrnostním vlivům musíte mít na potahovou látku mnohem vyšší nároky, jinak budete otrokem, který při každém zatažení oblohy utíká své sedáky uklízet. Na světovém trhu je pouze několik výrobců kvalitních látek pro potahy zahradního nábytku a nejlepší z nich je Sunbrella.
Co poradit závěrem ? Je třeba porovnávat, ptát se a nakupovat tam, kde vám dají jasné a uspokojivé odpovědi. Pokud zjistíte, že z prodavájících vlastně nikdo nic o produktu neví, raději takový obchod rychle opusťte.Zajímavé odkazy
Designový zahradní nábytek
Největší český cestovatelský portál
Vybavení dětských pokojů
Zájezdy pro nejnáročnější


Starší příspěvky
Nábytek z banánového listu je zajímavá alternativa
Cena za nejlepší design zahradního nábytku pro USA a Kanadu
Letní pohoda v houpací síti
Home Resort - nový koncept zahradního nábytku
Absolutní novinka ve výpletech z umělého ratanu
Sedací souprava DENIA – možnost vytvořit si svou vlastní sestavu
Tap&Go - převrat v pokládání podlah
10 důvodů proč použít bambusovou podlahu z kolekce La Casa Nova