ohniště Kadai

ratanový zahradní nábytek
English (Angličtina) | Česky (Czech)
ratanový nábytek


Nákupní košík

obsahuje 0 položek


 

akcni nabidka doprodej novinky aktualityreference

Odkazy:
Nábytek z banánového listu je zajímavá alternativa


Zájem o nábytek z přírodních materiálů výrazně roste. Chalupy, chaty, zimní zahrady, ale i relaxační kouty běžných domácností oživuje stále častěji kvalitní nábytek z masivního dřeva, z ratanu, vodního hyacintu a v poslední době i z točeného banánového listu.

Přidáno dne: 21.07.2011
Autor: Jan Papež
Informace
Horské kmeny v Indonesii a Barmě dříve nahrazovaly tabák sušeným banánovým listem. Nyní je smotaný banánový list (Abaca) vynikajícím materiálem na výrobu nábytku.
Když si staří Barmánci nebo Indonésané pokuřovali tlusté doutníky ze sušeného banánového listu, ani je nenapadlo, že kouří materiál na výrobu nábytku. Přitom v posledních letech zájem o nábytek z banánového listu velmi strmě roste. Není divu, jde o přírodní materiál, obnovitelný zdroj, dostupný na mnoha místech světa, s vynikajícími vlastnostmi a velmi příjemným vzhledem.Banánový list se suší, stáčí a nakonec se z něj vytváří pevné provazy (Abaca), které slouží pro výplet.
„Pro zvýšení odolnosti a stability se banánový list vlétá do sítě z přírodního ratanu, na pevnou kostru z masivního dřeva,“ popisuje způsob zpracování Tereza Rážová ze společnosti La Casa Nova, která se výrobou a dovozem nábytku z přírodních materiálů zabývá.
Nábytek s výpletem z banánového listu se dá bez problémů použít i v exteriérech, snese i vysokou vlhkost, ale jedná se o přírodní materiál, jehož použití na přímém dešti nebo sněhu není doporučováno. Naopak pod střechou kryté pergoly či altánu se nábytek z banánového listu promění v nádherný dominantní estetický prvek.


Zajímavé odkazy
Designový zahradní nábytek
Dovolená pro náročné
Největší český cestovatelský portál
Vybavení dětských pokojů


Starší příspěvky
Není umělý ratan jako umělý ratan aneb : Jak vybírat nábytek z umělého ratanu a nenaletět ?
Cena za nejlepší design zahradního nábytku pro USA a Kanadu
Letní pohoda v houpací síti
Home Resort - nový koncept zahradního nábytku
Absolutní novinka ve výpletech z umělého ratanu
Sedací souprava DENIA – možnost vytvořit si svou vlastní sestavu
Tap&Go - převrat v pokládání podlah
10 důvodů proč použít bambusovou podlahu z kolekce La Casa Nova